niedziela, 27 lipca 2014

Silver & Gold Ring

Ostatnie "szaleństwa" tutorialowe Joasi wreszcie i mnie zmobilizowały troszkę. Troszkę bo nie na tyle żeby szaleć z piętnastkami ;) 
Mój szydełkowy pierścionek powstał z 11o Toho - PF Galvanized Aluminium i PF Galvanized Starlight na metalowej, regulowanej bazie i drewnianym kaboszonie 15 mm, jest więc mniejszy od tego Joasi ale bardziej wypukły ( akurat taki kaboszon był pod ręką )


Koraliki nawlekałam w sekwencji :

6 - złote
12 - srebrne
18 - złote
24 - srebrne
30 - złote
30 - srebrne
30 - złote
30 - srebrne
i dalej do końca już same srebrne, one stanowiły spód/tył pierścionka ( nie wiem ile, nawlekałam "na oko" )

Po przerobieniu 8go rzędu zaczęłam redukcję najpierw co 5ty koralik, potem co 3, a dalej do końca co 2gi.
Chyba... bo spód będzie zasłaniać metalowa baza, więc pilnowałam aby zbyt wielkich dziur między koralikami nie było. Tak wyglądał pierścionek przed przyklejeniem bazy :


A tak już po przyklejeniu bazy :No jak, może być ?
Teraz pozostało mi tylko nabrać odwagi na zrobienie pierścionka z 15ek ;)

A teraz idę się opalać bo nic tylko komputer i komputer ... albo koraliki :D

Pozdrawiam ciepło i słonecznie :|)

 

piątek, 18 lipca 2014

Leniwie

Wakacje, piękna pogoda i błogie lenistwo.. Co prawda nie do końca pokrywa się to z rzeczywistością bo urlopu nie mam i raczej się na niego w te wakacje nie zanosi ale i tak dopadło mnie lenistwo ... no przynajmniej w koralikowaniu ;) Nie znaczy to, że całkiem odłożyłam koraliki na bok, nie, nie ... ale raczej mało twórcza jestem i jednym słowem poszłam na łatwiznę, a oto i efekty :

Bransoletka wykonana ściegiem jodełkowym, a koraliki to Preciosa Rocaille Metallic Hematite 8o i Toho Round Permanent Finish-Matte Galv. 11o. Wykończenie magnetyczne w kolorze srebra.

Ten szczyt lenistwa zaowocował jeszcze sznurami tureckimi, których kilka udało mi się wydziergać, więc nimi też przy okazji się pochwalę  :)

Bursztynowa widziała już światło dzienne na fp, a wykonana jest z Magatama 3mm Trans Rainbow Topaz i 11ki TR Metallic Bronze i Metallic Iris Brown


Energetyczna czerwień, która  do działania pobudza i myślałam, że może i mnie pobudzi :)
Bransoletki już nie mam, a kolorów nie spisałam, więc niestety nie do końca pamiętam co tam było... na pewno pepper red i ruby i coś tam jeszcze.. ale co?Komplet naszyjnik i bransoleta w kolorach kobaltu i nebuli oczywiście Toho Round 11oZdjęcia sznurów tureckich wykonane telefonem, więc z tą jakością tak sobie mi to wyszło.

Miłego urlopowania życzę wszystkim tym co mają to szczęście na urlopach przebywać :)


 

środa, 2 lipca 2014

Lato..

Z utęsknieniem wszyscy na nie czekamy i chyba wreszcie jest : ) No przynajmniej u nas od dwóch dni wreszcie ciepło, a pogodynka obiecuje, że będzie coraz ładniej. Oby procent sprawdzalności prognozy znów im drastycznie nie spadł w dół ;)

A skoro lato, to nagie przedramiona, na które koniecznie trzeba zarzucić coś kolorowego...

Przyznaję bez bicia, że serfując po necie podpatrzyłam coś takiego kolorowego i nie mogłam się oprzeć...
Wystukałam w DB-BEAD wzorek i jest. Prosta, kolorowa, bez zapięcia, pasująca do większości rzeczy..
Spodobała mi się :)

Bransoletka wykonana z Toho 11o w kolorach : TR Lt Siam Ruby, Op Oxblood, Op Turquoise, Silver Lined Milky Lime Green, Sl L Milky Jonquil, Ceylon Rice Pudding.
Wykończenie to trzy fasetowane oponki w kolorze niebieskim 8x5mm


Nigdy mi się nie chce wypisywać tych wszystkich kolorów, z których coś wykonywałam ale już kilkakrotnie przekonałam się, że taki spis "treści" jednak się przydaje :)Wzorek na bransoletkę udostępniam w zakładce z wzorami na sznury szydełkowe i jeśli komuś się spodoba to zapraszam do korzystania :)
Ci którzy tu wcześniej zaglądali zauważyli pewnie, że troszkę zmodyfikowałam wygląd bloga dodając te wszystkie zakładki powyżej :) W tej chwili jeszcze tam niewiele ale mam nadzieję zapełniać strony sukcesywnie z korzyścią dla siebie i innych :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...